Resmi Kurum Araçlarının HGS başvurusu

– Hiç kaydınız yoksa: öncelikle kurumunuza ait bilgilerin e-kart@atauni.edu.tr e-posta adresine kurumun adı ve HGS etiket bilgilendirilmesinin yapılacağı bir cep telefon numarası bildirilmelidir.
Bu bilgilendirmeden sonra kurum kaydı yapılacak ve başvuru yapmanıza imkan sağlanacaktır.
http://atahgs.atauni.edu.tr/portal/kurumsal/ adresine girildikten sonra :
– HGS sisteminde daha önce kaydınız varsa: bildirmiş olduğunuz kullanıcı adı yerine cep telefonu numarası ve telefonunuza gönderilen pin kodunu girmeniz istenecektir. Açılan Sözleşme sayfasında Yeni Kayıt butonuna tıklayıp bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra, alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Çıktı almak için Çıktı Al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.
– Kaydınız var fakat şifrenizi unuttuysanız: şifremi unuttum seçeneğini tıkladıktan sonra TC. Kimlik No giriniz ve Şifremi Sıfırla seçeneğine tıklayınız. Sistem tarafından anında üretilen pin kodu kayıtlı Cep telefonu Numaranıza SMS olarak gönderilecektir. Kullanıcı ekranından sistemde kayıtlı Cep Telefon No ve PİN koduyla sisteme giriş yapınız. Yeni Kayıt butonuna tıklayıp bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra, alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Çıktı almak için Çıktı Al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.

– Kurum kaydı bulunan kuruluşlar, başvurusu kabul edilen araç adedince başvuruyu girmeli ve her bir başvuru için sözleşmenin çıktısı alınarak kurum yetkililerince onaylanmalıdır.

Başvurularda aşağıdaki belgelerin, herbir araç için ayrı ayrı belirtilen sırada verilmesi zorunludur.

1. Yukarıda belirtilen adresten bilgileri girilecek araca ait sözleşmenin sistem üzerinden onaylanmış ve her sayfası imzalı çıktısı (aslı),
2. Sözleşmede başvurusu yapılan araca ait ruhsatın fotokopisi (Plaka, araç sahibi, şase numarası, marka, model ve kullanım şekli okunaklı olmalı)
3. Aracın kiralık araç olması halinde kiralama sözleşme fotokopisi (kiralanan araçlar 700 TL etiket ücretine tabidir.)
4. Daha önce HGS etiketi verilen araca ait etiketin zayi veya hasar nedeniyle yenilenmesi 700 TL etiket ücretine tabidir.
5. Bu başvuru belgeleri resmi yazı ekinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne gönderilmelidir.
6. Başvurulara ait bilgiler evrak üzerinden kontrol edildikten sonra HGS etiketi yapıştırılması için verilen cep telefonuna SMS yoluyla bilgi verilecektir.