Ticari Firma Araçları HGS başvurusu

Sözleşme Doldurmadan Önce Lütfen Dikkatle Okuyunuz

http://atahgs.atauni.edu.tr/portal/kullanici/ adresine girildikten sonra:
– HGS sisteminde daha önce kaydınız varsa: TC kimlik numarası ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Açılan Sözleşme sayfasında Yeni Kayıt butonuna tıklayıp bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra, alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Çıktı almak için Çıktı Al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.
– Hiç kaydınız yoksa: yeni kayıt işlemi yapılacaktır. Kaydol menüsüne tıklandıktan sonra Lütfen Pozisyon seçiniz açılan menüden “Ticari Firma” seçeneği) seçilecek, Tc Kimlik No ve Cep Telefonu numarası (dikkatli bir şekilde girilmesi gerekiyor aksi halde pin kodu yanlış girilen telefona gittiğinden işlem yapamaz duruma gelmektedir.) girilerek Kaydolma işlemi tamamlanacaktır. Açılan Sözleşme sayfasında Yeni Kayıt butonuna tıklayıp bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra, alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Çıktı almak için Çıktı Al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.
– Kaydınız var fakat şifrenizi unuttuysanız: şifremi unuttum seçeneğini tıkladıktan sonra TC. Kimlik No giriniz ve Şifremi Sıfırla seçeneğine tıklayınız. Sistem tarafından anında üretilen pin kodu kayıtlı Cep telefonu Numaranıza SMS olarak gönderilecektir. Kullanıcı ekranından TC. Kimlik No ve PİN koduyla sisteme giriş yapınız. Yeni Kayıt butonuna tıklayıp bilgileri doğru olarak doldurduktan sonra, alttaki sözleşmeyi onaylıyorum butonunu tıklayarak kayıt işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Çıktı almak için Çıktı Al butonuyla işleminiz tamamlanmış olacaktır.

– Firmalar ihtiyacı olduğu araçlara HGS etiketi talep edebilirler.
– Etiketler yıllık vizeli olarak, kampüs ve lojman kısımları girişleri için ayrı veya birlikte verilir.
– HGS talep edilen araçların şirket adına kayıtlı olması ve şirketin Üniversite kampüslerinde ticari faaliyette bulunmaları gerekmektedir.
– Şirketlerin kampüslere girişine izin verilebilmesi için ticari faliyetin türü ve hangi sıklıkta kampüse girildiğinin belirtir bir dilekçe (E-Kartlar Merkezi Müdürlüğüne) verilmesi gerekmektedir.
– Aracın ticari faaliyette kullanılan Ticari araç olması (Otomobil, Kamyonet, Pikap türü araçlar, ağır yük araçlarına ve iş makinelerine HGS verilmez) gerekmektedir.
– HGS etiketi yıllık bedelleri kampüs veya lojman için 1800 TL, kampüs ve lojman için birlikte alınması halinde 1350 TL dir.
– Ücreti yatırılmış olan yanlış ve eksik başvurularda ücret iadesi yapılmaz.

Başvurularda aşağıdaki belgelerin, belirtilen sırada, aslı veya fotokopilerinin verilmesi zorunludur.

1. Yukarıda belirtilen adresten bilgileri girilecek araca ait sözleşmenin sistem üzerinden onaylanmış ve her sayfası imzalı çıktısı (aslı),
2. Sözleşmede başvurusu yapılan araca ait ruhsat fotokopisi (Plaka, araç sahibi, şase numarası, marka, model ve kullanım şekli okunaklı olmalı)
3. Şirket yetki belgesi aslı/fotokopisi,
4. Şirket yetkililerince hazırlanmış, aracın Kampüs, Lojman veya Kampüs+Lojman girişlerinden hangisine, ne amaçla talep edildiğini belirtir dilekçe (E-KARTLAR MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE).
5. Şirketinizle Üniversitemiz arasında yapılan en son ticari faaliyetlere ait sözleşme veya fatura (en az 3 adet) fotokopisi.
6. Üniversitemizde kiralama yoluyla hizmet veren (Kantin, market, Büfe, Kuaför vs.) işletmeler ayrıca Kiralama Sözleşme fotokopisi,evraklarına ekleyecekler.