Üniversitemiz kampüs alanına girişler için alınan HGS etiketlerinin yıllık vize işlemleri 
Her grup için istenen evrak ve ücretler aşağıda belirtilmiştir. 

ÜCRETLER NAKİT OLARAK (Kiosk) TAHSİL EDİLMEKTEDİR, KREDİ KARTI GEÇERSİZDİR!

1-Lojmanlarımızda Oturan Personelimizin Evine Sürekli Gelmesi Gereken Yakınları İçin HGS VİZE İşlemi.
Lojmanda oturan personel yakını yalnız lojman ana girişleri için 50 TL, Kampüs+Lojman girişleri için 100 TL ücretin e-Kartlar er Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
2-Atatürk Üniversitesi Vakfı Aydın Doğan İlköğretim Okulu Öğrenci velilerinin HGS HGS VİZE İşlemi.
Her öğrenci velisi yeni öğrenci belgesini e-Kartlar Merkezine sunması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği için Tıklayınız.
3-Sabancı İlköğretim Okulu Öğrenci velilerinin HGS VİZE İşlemi.
Her öğrenci velisi yeni öğrenci belgesini ve 50 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
4-Belediye Otobüsü ve Özel Halk Otobüsü Araçları HGS VİZE İşlemi.
HGS etiketi yıllık vizesi için 50 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır.
5-Kampüs içerisinde hizmet birimleri bulunan kurumumuz personeli olmayan Kamu Personeli HGS VİZE İşlemi.
HGS etiketi yıllık vizesi; ilgili personelin Üniversitemizdeki görevine devam ettiğini bildiren yazının e-Kartlar Merkezine teslim edilmesi halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
6-Üniversitemizle işbirliği çerçevesinde diğer kamu personeli (REKTÖRLÜK ONAYIYLA) İçin HGS VİZE İşlemi.
HGS etiketi yıllık vizesi; ilgili personelin Üniversitemizdeki görevine devam ettiğini bildiren yazının e-Kartlar Merkezine teslim edilmesi ve 50 TL ücretin yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
7-Okul Servis Araçları HGS VİZE İşlemi.
HGS etiketi dönemlik bedelinin kampüs veya lojman için 50 TL, kampüs ve lojman için birlikte alınması halinde 100 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
8-Üniversitemiz Öğrencilerinin HGS VİZE İşlemi.
Her öğrenci yeni öğrenci belgesiyle birlikte ve 50 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
9-Resmi Kurum Araçlarının HGS VİZE İşlemi.
Kurumların HGS etiketi verilmiş araçlarının yıllık Vize işlemi: Resmi yazı ekinde araç plakalarını gösteren listeyi e-Kartlar Merkezine göndermeleri halinde uzatılacaktır.
10-Ticari Firma Araçları HGS VİZE İşlemi. 
a)Kampüs dışından gelen şirket veya işletmeler:
-İşletmelerle üniversitemiz arasında yapılan en son ticari faaliyetlere ait sözleşme veya fatura (en az 3 adet) fotokopisi.
-Kampüs veya lojman için 100 TL, kampüs+lojman için birlikte alınması halinde 200 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
b)Üniversitemizde kiralama yoluyla hizmet veren İşletmeler:
-Kantin, market, Büfe, Kuaför vs. yeni Kiralama Sözleşme fotokopisi.
-Kampüs veya lojman için 100 TL, kampüs+lojman için birlikte alınması halinde 200 TL ücretin e-Kartlar Merkezine yatırılması halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız.
11-Üniversitemiz Taşeron Firma Çalışanları HGS VİZE İşlemi.
Üniversitemiz Taşeron Firma Çalışanlarının, HGS etiketi verilmiş araçlarının yıllık vize işlemi için yeni tarihli çalışma belgesini  e-Kartlar Merkezine teslim edilmesi halinde uzatılacaktır. Form Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız